Indywidualny projekt ogrodu

Projekt techniczny ogrodu

Projektowanie nowoczesnych ogrodów wymusza na projektantach podążanie i śledzenie trendów na całym świecie. Obecnie największym uznaniem cieszą się indywidualne projekty ogrodów ściśle dopasowane do ich właścicieli. Więcej o trendach znajdziesz w moim tekście o projektowaniu ogrodów w 2019 roku.  

Kim jesteś? Jaki masz zawód? Jak spędzasz czas?

Od momentu pierwszego kontaktu z klientem najważniejsza jest nić porozumienia, która pozwala wcielić się architektowi w “skórę” przyszłych użytkowników ogrodu.

Prowadzisz własną firmę? Pracujesz w banku? Jesteś lekarzem, prawnikiem a może swoją karierę wiążesz z korporacją? Masz nieunormowany czas pracy? Pracujesz na zmiany czy wyznaczonych godzinach? Mieszkasz w dużej Warszawie, terenie podmiejskim czy małym miasteczku? Masz rodzinę? Jak tak to jak liczną? Kto faktycznie będzie korzystał z ogrodu? Kto będzie się nim opiekował? Ile czasu domownicy są w stanie poświęcić na jego pielęgnacje? Pytań i odpowiedzi na nie jest bardzo dużo ale dopiero dogłębne poznanie właścicieli, ich przyzwyczajeń, sposobu spędzania czasu projektant jest w stanie zaproponować nowoczesne ściśle dopasowane rozwiązanie.

Zmiana myślenia w projektowaniu ogrodów

Ogród jako część domu. Wnętrze wychodzące poza obrys murów ma zachęcać do spędzania czasu na dworze. Odrzucamy szablony, style, nie trzymamy się utartych ścieżek. Wspólnie bawimy się tworząc przyjazne miejsce dla wszystkich członków rodziny. Korzystamy z nowoczesnych technologii, automatycznych systemów nawadniania, dodatkowego oświetlenia oraz ekskluzywnych dekoracji ogrodowych. Tak zaprojektowana przestrzeń pozwala w komforcie korzystać z ogrodu. Dzięki dodatkowym elementom takim jak nastrojowe światło czy tarasowe paleniska wydłużamy czas, w którym ogród jest dla nas dostępny. Jest to niezmiernie ważne w okresie jesiennym i wiosennym gdzie dzień jest krótszy a wieczory chłodniejsze.

Indywidualny ogród ale dopasowany do wszystkich członków rodziny   

Jedną z największych trudności projektowania ogrodu rodzinnego jest znalezienie złotego środka. Każdy domownik powinien znaleźć w ogrodzie coś dla siebie ale całość musi spójnie ze sobą współgrać. Część wypoczynkowa, część rozrywkowa, część dziecięca. Wszystkie one mogą się przenikać lub pozostać wydzielone natomiast powinny odpowiadać konkretnym potrzebom jego przyszłych użytkowników.

Poniżej kilka indywidualnych projektów ogrodów realizowanych dla klientów w Warszawie. Chcesz zobaczyć ich wizualizację zapraszam do działu Projekty i wizualizacje.  

Wróć do PROJEKTOWANIE OGRODÓW, PORADY OGRODNICZE