Dobry projektant ogrodów

Składniki profesjonalnego projektu ogrodu

Jak wybrać projektanta ogrodów? Na co zwrócić uwagę wybierając projektanta swojego ogrodu? Kilka podpowiedzi pomagających w wyborze.

Budując własny dom zbliżając się do końca prac w pewnym momencie powstaje pytanie “Co zrobić z ogrodem?”. Pierwsza myśl to siejemy trawę i sadzimy tuje. To pospolite często spotykane w polskich ogrodach rozwiązanie ma swoich zwolenników. Nic w tym dziwnego. Jest ono proste i szybkie we wdrożeniu. Czy jednak taki ogród spełnia oczekiwania wszystkich domowników? Zazwyczaj nie!

Gdy chcemy czegoś więcej

Jeżeli chcemy czegoś więcej, jeżeli zależy nam na pełnym wykorzystaniu potencjału jaki niesie ze sobą posiadanie ogrodu, zapada decyzja o zwróceniu się o pomoc do fachowca, w tym wypadku projektanta ogrodów. Gdzie go znaleźć? Najłatwiej i najszybciej w internecie, ale jak go wybrać?

Ilu projektantów tyle wizji ogrodów

Ilu projektantów ogrodów tyle różnych pomysłów na zagospodarowanie ogrodu i preferowany styl jego aranżacji. Najważniejszym kryterium wyboru projektanta jest jego doświadczenie, styl oraz komunikatywność! Wybierając projektanta w pierwszej kolejności należy zapoznać się z realizowanymi przez niego projektami.

Jak wybrać projektanta ogrodu

W portfolio sprawdzamy czy w projektach znajduje się wizualizacja ogrodu, układ funkcjonalno-przestrzenny, dobór gatunkowy, schemat nasadzeń oraz koncepcja zagospodarowania. Często klienci również sobie życzą schemat nawodnienia, schemat oświetlenia itp. Następnie sprawdzamy czy styl aranżacji przykładowych ogrodów pasuje do naszych oczekiwań. Po wstępnej selekcji kontaktujemy się z wybranymi projektantami w celu znalezienia nici porozumienia! Nie chodzi o znalezienie najniższej cenowo oferty a właśnie porozumienia, które na końcu zaowocuje projektem ogrodu spełniającego wszystkie wymogi jego przyszłego użytkownika!

Jeżeli chcesz zobaczyć kilka moich zrealizowanych projektów zapraszam do działu: projekty i wizualizacje ogrodów. Jeżeli zależy Ci na mojej pomocy przy tworzeniu ogrodu zapraszam do kontaktu z projektantem lub bezpłatnej wyceny projektu ogrodu.

Wróć do PROJEKTOWANIE OGRODÓW, PORADY OGRODNICZE