Projekty ogrodów domów jednorodzinnych

Projekt ogrodu domu jednorodzinnego

Wiele razy pisałam już o moim podejściu do projektowania. Skupia się ono na relacji z klientem, nawiązaniu więzi i wspólnym wypracowaniu indywidualnego skrojonego na miarę projektu ogrodu. Dziś przedstawię kilka zrealizowanych projektów ogrodów domów jednorodzinnych.


1. 1000 m2 ogród z wytycznymi: osłona od sąsiadów, wygodne miejsce do spędzania czasu w ogrodzie, duży taras, miejsce na mniej formalny wypoczynek, miejsce dla dzieci, warzywnik, drewutnia, wiata samochodowa, wygodna nie nachalna pielęgnacja, ładny widok z okien.

2. Przebudowa starego zacienionego ogrodu. Projekt ujęty w pewne czytelne ramy – niski murek oraz odbijającą jego kształt – linię nasadzeń. Na przeciwległych końcach trawnika – przy altanie i jako niewielki wypoczynkowy placyk zastosowałam nieregularnie płyty kamienne, jakby rozsypane w trawniku – docelowo mają być poprzerastane trawą.

3. Propozycja, która złożyła się na ogród przydomowy z nowoczesna altaną. Działka o piaszczystej glebie. Inwestorzy wykluczyli zastosowanie systemu nawadniającego. Dobór gatunkowy musiał być więc bardzo przemyślany, by rośliny dały radę przetrwać podlewane tylko okazyjnie.

Wróć do PROJEKTOWANIE OGRODÓW, PORADY OGRODNICZE