OGRÓD NA PLANIE KWADRATU

Projekt nasadzeń

To jeden z moich wcześniejszych projektów. Ogród przy współczesnym domu – miał być prosty w formie i w obsłudze, ale nienudny, dobrze osłonięty wielopiętrową roślinnością, z dużym tarasem mieszczącym cześć wypoczynkową i jadalną.

PROSTE FORMY, CZYTELNY UKŁAD OGRODU

Finalny układ ogrodu opiera się na prostych liniach nasadzeń, które wypełnione są różnorodną roślinnością o stopniowanej wysokości – tak, by tworzyć zawartą osłonę. Prosty zabieg kompozycyjny – poprowadzenie ścieżki na tył domu przez środek ogrodu, gdzie ścieżka przechodzi przez płaszczyzny trawnika, jak i pośród nasadzeń – pozwala na uporządkowanie przestrzeni, urozmaica ją i jednocześnie daje ciekawy widok z okien wykuszu. Duży taras zorganizowany jest na całej tylnej ścianie domu i mieści zarówno kanapy, jak i stół z krzesłami. Miejsce zabaw dla dzieci jest dobrze widoczne z tarasu, ale niespecjalnie wyeksponowane na tle ogrodu.

WIELOPIĘTROWA ROŚLINNOŚĆ OSŁANIAJĄCA

Pasy nasadzeń osłaniających biegną wzdłuż granic działki, są jednak na tyle szerokie, by pomieścić 2-3 piętra różnorodnych roślin , które wspólnie tworzą szczelną, ale urozmaiconą zieloną ścianę.