GEOMETRYCZNY OGRÓD Z DUŻYM TARASEM

To jeden z moich wcześniejszych projektów. Ogród przy współczesnym domu – miał być prosty w formie i w obsłudze, ale nienudny, dobrze osłonięty wielopiętrową roślinnością, z dużym tarasem mieszczącym cześć wypoczynkową i jadalną.

PROSTE FORMY, CZYTELNY UKŁAD OGRODU

Finalny układ ogrodu opiera się na prostych liniach nasadzeń, które wypełnione są różnorodną roślinnością o stopniowanej wysokości – tak, by tworzyć zawartą osłonę. Prosty zabieg kompozycyjny – poprowadzenie ścieżki na tył domu przez środek ogrodu, gdzie ścieżka przechodzi przez płaszczyzny trawnika, jak i pośród nasadzeń – pozwala na uporządkowanie przestrzeni, urozmaica ją i jednocześnie daje ciekawy widok z okien wykuszu. Duży taras zorganizowany jest na całej tylnej ścianie domu i mieści zarówno kanapy, jak i stół z krzesłami. Miejsce zabaw dla dzieci jest dobrze widoczne z tarasu, ale niespecjalnie wyeksponowane na tle ogrodu.

WIELOPIĘTROWA ROŚLINNOŚĆ OSŁANIAJĄCA

Pasy nasadzeń osłaniających biegną wzdłuż granic działki, są jednak na tyle szerokie, by pomieścić 2-3 piętra różnorodnych roślin , które wspólnie tworzą szczelną, ale urozmaiconą zieloną ścianę.

Układ funkcjonalny ogrodu na planie kwadratu wersja trzeciaUkład funkcjonalny ogrodu na planie kwadratu wersja drugaUkład funkcjonalny ogrodu na planie kwadratu wersja pierwszaDobór gatunkowy roślin do ogrodu na planie kwadratuSchemat nasadzeń roślinnych i projekt oświetlenia w projekcie ogrodu na planie kwadratuProjekt tarasu z murkiem zaporowymProjekt tarasu z murkiem zaporowym i donicą na kwiatyProjekt tarasu z murkiem zaporowym i schodkami

  • Kategorie: Puławy