PRZEBUDOWA MAŁEGO OGRODU

Wizualizacja małego ogrodu

Projekt ogrodu dotyczył niedużej działki (niecałe 500m2). Istniejący ogród wymagał przebudowy, przy ograniczonych finansach. Mała ilość miejsca i centralnie posadowiony dom generowała problemy ze zbyt małym tarasem, małą ilością miejsca na trawniki i nasadzenia roślinne.

MAŁA ILOŚĆ MIEJSCA W OGRODZIE NIE MUSI BYĆ PROBLEMEM

W toku prac nad projektem ogrodu powstał plan, który dawał możliwość rozwiązania większości problemów przestrzennych jakie miały miejsce w tym wypadku. Taras podzieliłam na dwie części. Część główna (jadalnia) jest tuż przy wyjściu z salonu, została ona wydłużona do granicy działki i ze względu na małą ilość miejsca i warunki finansowe osłonięta płotem lamelowym. Część poboczna – taras niższy – to część wypoczynkowa – z ławkami i paleniskiem.Takie rozwiązanie pozwala stworzyć dwa miejsca do wypoczynku mogące nawzajem się uzupełniać.

Pozostała część ogrodu także została podzielona – część przednią w całości wypełniają rośliny – to cześć reprezentacyjna, za domem jest natomiast miejsce na trawnik do rekreacji. W małym ogrodzie nie można mieć wszystkiego i wszędzie – trzeba dokonać racjonalnych podziałów.