PROJEKT OGRODU Z NOWOCZESNĄ ALTANĄ

Wizualizacja ogrodu z altaną

Poniżej przedstawiam propozycje jakie złożyły się na ogród przydomowy z nowoczesna altaną. Była to działka o dość piaszczystej glebie, a Inwestorzy wykluczyli zastosowanie sytemu nawadniającego. Dobór gatunkowy musiał być więc bardzo przemyślany, by rośliny dały radę przetrwać podlewane tylko okazyjnie.

OGRODOWA ALTANA Z PIWNICĄ

Dodatkowo Inwestorzy marzyli o altanie i piwnicy ogrodowej. Żeby nie przekopywać ogrodu w kliku miejscach i nie zwiększać w nim ilości funkcji – podpiwniczyliśmy altanę. Takie rozwiązanie zaoszczędziło miejsce, zredukowało liczbę i umiejscowienie nowych konstrukcji i wykorzystało jedno dojście. Z trzech propozycji układu funkcjonalno – przestrzennego Klienci wybrali ten, o swobodnej linii nasadzeń, z dużą ilością wyższych roślin osłaniających.

OGRÓD NA PIASZCZYSTEJ GLEBIE

Dobór roślin na glebę piaszczystą zawiera takie gatunki jak Berberis, Cytisus, Genista, Juniperus, Lavandula, Ligustrum, Perovskia, Pinus, Stachys, Tamarix czy Thymus. Oczywiście, w projekcie pojawiły się sporadycznie także inne gatunki roślin o nieco wyższych wymaganiach glebowych – jak Physocarpus, Magnolia, czy Hydrangea – można je stosować także na glebach piaszczystych pod warunkiem odpowiedniej zaprawy dołów (zastosowanie żyznej ziemi ogrodowej bogatej w humus tak, by, by zwiększyć ich szanse na prawidłowy rozwój.