PROJEKT OGRODU RODZINNEGO

Wizualizacja projektu ogrodu

To typowy rodzinny ogród – o niedużym metrażu , wielkich potrzebach i małym budżecie.
Założenia: trawnik do gry w piłkę, duży taras od mocno nasłonecznionej strony, miejsce zabaw dla dzieci, osłona od sąsiadów, prosty, czytelny układ i jak najmniej pracy. Miejsce: Warszawa, metraż ok 700m.

OGRÓD DO ZABAWY I WYPOCZYNKU

Żeby stworzyć jak największy trawnik dla fanów futbolu i jednocześnie znaleźć miejsce dla pozostałych funkcji – przeznaczyłam całą przestrzeń od wyjścia z salonu aż po granice działki – na olbrzymi taras. Ma on łączyć jednocześnie miejsce ze sporym stołem, kominek zewnętrzny i miejsce na wypoczynek na kanapach – a ściana wieńcząca w granicy działki stanowić naturalną osłonę od sąsiadów.

Plac zabaw – który z wiadomych względów będzie użytkowany tylko przez kilka lat – udało się zmieścić obok tarasu – w mało ustawnym narożniku działki. Sprytnie zaaranżowany może pomieścić i domek ze zjeżdżalnią i trampolinę, drabinki oraz małą huśtawkę. Drewutnie w linii działki graniczącej z sąsiadami z bliźniaczej zabudowy – łączą funkcję użytkową z funkcja osłaniającą, mogą także stanowić bramkę piłkarską;).

Dobór gatunkowy jest bardzo uproszczony – korony kompaktowych brzóz chronią od wścibskich oczu sąsiadów, jasne derenie rozświetlają ogród, hortensje tuz przy tarasie są piękną letnią ozdobą, a irga pod brzozami tworzy zwarte, zimozielone nasadzenia.

Jeśli masz jakieś pytania zapraszam do kontaktu z projektantem ogrodów oraz prześledzenia strony z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Zapraszam również do skorzystania z bezpłatnej wyceny projektu ogrodu.