PROJEKT OGRODU PRYWATNEGO

Wizualizacja prywatnego ogrodu

Projekt ogrodu na ok 1000 m2 dla 5 osobowej rodziny (1 prawie dorosłe dziecko + 2 małych dzieci).
Ogólne wytyczne inwestorskie: dyscyplina budżetowa, osłona od sąsiadów, wygodne miejsce do spędzania czasu w ogrodzie: duży taras z rozkładanym stołem, miejsce na mniej formalny wypoczynek, miejsce zabaw dla dzieci, spory warzywnik, drewutnia, wiata na samochód, ogród wygodny w pielęgnacji, ale nie nudny, ładny widok z kluczowych okien.

Każda ze wstępnych wersji układu funkcjonalno – przestrzennego operowała geometrycznymi podziałami , które miały na celu ujarzmić nasadzenia roślinne i jednocześnie wyodrębnić trawniki – ten bardziej reprezentacyjny i ten bardziej użytkowy – do gier i zabaw. Każda z wersji prezentowała inne rozmieszczenie funkcji i ich estetykę – co zostało zaprezentowane Inwestorowi w formie tzw. „mood boardów”.

PROJEKT OGRODU Z WIELOFUNKCYJNĄ PERGOLĄ

Ostatecznie Inwestorzy zdecydowali się na połączenie elementów z każdej wersji i tak powstał układ najbliższy ich oczekiwaniom. Najciekawszym elementem projektu jest wielofunkcyjna pergola – którą można dowolnie urządzać nawet co sezon – zmieniać jej zadaszenie, układ elementów wypoczynkowych – puff i hamaków, dla większych dzieci zawiesić np. siatki do wspinania, opleść część pergoli girlandami świetlnymi, zawiesić zasłony ogrodowe, wstawić bardziej trwałe meble ogrodowe, zaaranżować barek itd. Wszystko zależy od aktualnych potrzeb i inwencji osób korzystających z tego miejsca.

W doborze gatunkowym dominują klasyki – brzozy, świerki serbskie, thuje (tylko tam, gdzie to było konieczne), graby. Karłowe sosny, cięte bukszpany i płożące jałowce uzupełniają rośliny liściaste wprowadzające kolor – hortensje, lilaki, lawendy, tawuły, derenie oraz trawy – rozplenice, miskanty i trzcinniki.

Jeśli masz jakieś pytania zapraszam do kontaktu z projektantem ogrodów oraz prześledzenia strony z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Zapraszam również do skorzystania z bezpłatnej wyceny projektu ogrodu.