PRZEBUDOWA MAŁEGO OGRODU

Projekt ogrodu dotyczył niedużej działki (niecałe 500m2). Istniejący ogród wymagał przebudowy, przy ograniczonych finansach. Mała ilość miejsca i centralnie posadowiony dom generowała problemy ze zbyt małym tarasem, małą ilością miejsca na trawniki i nasadzenia roślinne.

MAŁA ILOŚĆ MIEJSCA W OGRODZIE NIE MUSI BYĆ PROBLEMEM

W toku prac nad projektem ogrodu powstał plan, który dawał możliwość rozwiązania większości problemów przestrzennych jakie miały miejsce w tym wypadku. Taras podzieliłam na dwie części. Część główna (jadalnia) jest tuż przy wyjściu z salonu, została ona wydłużona do granicy działki i ze względu na małą ilość miejsca i warunki finansowe osłonięta płotem lamelowym. Część poboczna – taras niższy – to część wypoczynkowa – z ławkami i paleniskiem.Takie rozwiązanie pozwala stworzyć dwa miejsca do wypoczynku mogące nawzajem się uzupełniać.

Pozostała część ogrodu także została podzielona – część przednią w całości wypełniają rośliny – to cześć reprezentacyjna, za domem jest natomiast miejsce na trawnik do rekreacji. W małym ogrodzie nie można mieć wszystkiego i wszędzie – trzeba dokonać racjonalnych podziałów.

Projekt małego ogrodu tarasProjekt małego ogrodu z paleniskiemProjekt małego ogrodu widok na alejkiProjekt małego ogrodu rabatkaPrzebudowa małego ogrodu alejki rabatkiPrzebudowa małego ogroduProjekt małego ogroduProjekt funkcjonalny małego ogrodu wersja pierwszaProjekt funkcjonalny małego ogrodu wersja drugaProjekt funkcjonalny małego ogrodu wersja trzecia

  • Kategorie: Lublin / Puławy / Radom / Warszawa