PROJEKT DUŻEGO OGRODU W OKRĘGACH

Poniższy projekt to jedna z moich wcześniejszych prac. Razem z Inwestorem szukaliśmy odpowiedniej formy dla jego ogrodu. Jak pokazują szkice, pierwsze koncepcje były zarówno w mocno geometrycznym, jak i bardzo swobodnym układzie. Klient zadecydował o wersji z okręgami.

ORYGINALNY, KONSEKWENTNIE PROWADZONY PLAN OGRODU

W tym niedużym ogrodzie zmieściliśmy wszystko, co było niezbędne, jednocześnie bardzo konsekwentnie dbając o formę nasadzeń i trawników w półokręgach. Są tu zarówno wystopniowane wysokościowo nasadzenia osłaniające działkę, trawnik okalający cały dom, jak i niskie, reprezentacyjne nasadzenia tuż przy domu. W schemat ten udało się wpisać także półokrągłą komunikację. Nasadzenia roślinne zebrane są w większe grupy, a ich układ także podkreśla oryginalny plan.

Projekt funkcjonalny ogrodu domu jednorodzinnegoProjekt funkcjonalny ogrodu domu jednorodzinnego wersja drugaProjekt funkcjonalny ogrodu domu jednorodzinnego wersja trzeciaProjekt finalny ogrodu domu jednorodzinnegoKoncepcja zagospodarowania ze schematem nasadzeńProjekt techniczny nasadzeń roślinnościProjekt nawadniania ogrodu zasię zraszaczy

  • Kategorie: Puławy